LPP-01 Hurihuri Whakarewa
✧ Kupu Whakataki
Ko te pūnaha roera whakarewa 1-tana he taputapu motuhake e whakamahia ana mō te whakanoho me te hurihanga o ngā wahi mahi tae atu ki te 1 tana mita (1,000 kg) te taumaha i te wā e mahi whakarewa ana.
Ko ngā āhuatanga matua me ngā āheinga o tētahi pūnaha roera whakarewa 1-tana ko:
- Te kaha o te kawenga:
- Kua hangaia te pūnaha roera whakarewa hei hapai me te huri i ngā wāhanga mahi me te taumaha mōrahi o te 1 tana mita (1,000 kg).
- Nā tēnei he pai mō ngā wāhanga ahumahi nui, pērā i ngā oko pēhanga, ngā wāhanga mīhini taumaha, me ngā hanganga whakarewa nunui.
- Hoahoa Rōra:
- Ko te pūnaha roera whakarewa 3-tana he maha ngā roera hiko e whakarato ana i te tautoko me te hurihanga e tika ana mō te mea mahi.
- He mea hanga ngā roera ki ngā rauemi kaha, ā, kua whakanohoia kia pumau, kia whakahaeretia hoki te tūnga o te mea mahi taumaha.
- Te Hurihanga me te Whakarerekētanga Honga:
- He maha ngā wā ka taea e te pūnaha roera whakarewa te huri me te whakarite honga.
- Mā te hurihanga ka taea te whakanoho ōrite me te whakahaere i te mea mahi i te wā e mahi whakarewa ana.
- Mā te whakarerekētanga honga ka taea te whakarite i te aronga tino pai o te mea mahi, ka pai ake te urunga atu me te tirohanga a te kaiwero.
- Te Tere Tika me te Mana Tūnga:
- Kua hangaia te pūnaha roera whakarewa hei whakarato i te mana whakahaere tika mō te tere me te tūranga o te mea mahi e hurihuri ana.
- Ka tutuki tēnei mā roto i ngā āhuatanga pēnei i ngā taraiwa tere whakarerekē, ngā tohu tūnga mamati, me ngā pūnaha whakahaere matatau.
- Te Whakanuia o te Hua:
- Mā te whai huatanga o te pūnaha roera whakarewa 1-tana ki te whakanoho me te huri i ngā āhuatanga, ka taea te whakapai ake i te hua mā te whakaiti i te wā me te kaha e hiahiatia ana hei whakarite me te whakahaere i te mea mahi.
- Hanganga pakari, ā, he roa hoki:
- He mea hanga te pūnaha roera whakarewa ki ngā rauemi taumaha me te anga pakari hei tu atu i ngā kawenga me ngā ahotea nui o te whakahaere i ngā taputapu mahi 1-tana.
- Ko ngā āhuatanga pēnei i ngā roera whakapakari, ngā peera kaha-teitei, me te turanga pumau ka whai wāhi atu ki tōna pono me tōna roa.
- Ngā Āhuatanga Haumaru:
- He mea nui te haumaru hei whakaaroaro mā te hoahoa i tētahi pūnaha roera whakarewa 1-tana.
- Ko ngā āhuatanga haumaru noa ko ngā tikanga aukati ohorere, te tiaki i te taumaha rawa, te whakairinga pumau, me ngā tikanga tiaki a te kaiwhakahaere hei whakarite i te mahi haumaru.
- Hototahi ki ngā Taputapu Whakarewa:
- Kua hangaia te pūnaha roera whakarewa kia pai te whakauru ki ngā taputapu whakarewa maha, pērā i te MIG, te TIG, ngā mīhini whakarewa pewa ruku rānei.
- Mā tēnei ka maeneene, ka whai hua hoki te rere o te mahi i te wā e whakarewaina ana ngā wāhanga nui.
Ko te pūnaha roera whakarewa 1-tana e whakamahia whānuitia ana i roto i ngā ahumahi pēnei i te hanga kaipuke, te hanga mīhini taumaha, te hanga oko pēhanga, me ngā kaupapa hanga whakarewa nui. Mā tēnei ka taea te whakarewa pai me te tika o ngā wahi mahi taumaha, ka whakapai ake i te hua me te kounga whakarewa me te whakaiti i te hiahia mō te whakahaere ā-ringa me te whakanoho.
✧ Whakatakotoranga Matua
| Tauira | Rōra Whakarewa LPP-01 |
| Te kaha o te hurihanga | 1 tana te mōrahi |
| Te Puku Utaina-Te Pūkaha | 500kg te mōrahi |
| Te Kaha Utaina-Whakangāwari | 500kg te mōrahi |
| Rahi o te waka | 300~1200mm |
| Whakatikatika Ara | Te whakatikatika i te pūtu |
| Te Mana Hurihanga Mōta | 500W |
| Tere Hurihanga | Whakaaturanga mamati 100-4000mm/min |
| Whakahaere tere | Atekōkiri auau taurangi |
| Ngā wira hurihuri | Rino kua pania ki te momo PU |
| Pūnaha whakahaere | Pouaka whakahaere ringa mamao me te pana waewae |
| Tae | RAL3003 WHERO & 9005 MANGU / Whakaritea |
| Ngā Kōwhiringa | Te kaha whānui nui |
| Pūtake wira haere ā-mīhini | |
| Pouaka whakahaere ringaringa ahokore |
✧ Waitohu Wāhanga Tāpui
Mō ngā pakihi o te ao, ka whakamahia e Weldsuccess ngā waitohu wāhanga tāpui rongonui katoa hei whakarite kia roa te ora o ngā mīhini hurihuri whakarewa. Ahakoa kua pakaru ngā wāhanga tāpui i muri i ngā tau maha, ka taea e te kaiwhakamahi te whakakapi i ngā wāhanga tāpui i te mākete o te rohe.
1. Nō te waitohu Damfoss te taputapu whakarerekē auau.
2. Nō te waitohu Invertek, ABB rānei te motuka.
3. Ko ngā huānga hiko he waitohu Schneider.
✧ Pūnaha Whakahaere
1. Pouaka whakahaere ringaringa me te whakaaturanga tere hurihuri, Whakamua, Whakamuri, Rama Hiko me ngā mahi Mutu ohorere.
2. Kāpata hiko matua me te pana hiko, ngā Rama Hiko, te Whakaoho, ngā mahi Tautuhi Anō me ngā mahi Whakamutu Āwhati.
3. Te pēra waewae hei whakahaere i te ahunga hurihuri.
4. Kei te wātea te pouaka whakahaere ringaringa ahokore mēnā e hiahiatia ana.
✧ He aha i whiriwhiri ai mātou
E whakahaerehia ana a Weldsuccess i roto i ngā whare hangahanga a te kamupene, e 25,000 putu tapawha te rahi o ngā wāhi hangahanga me ngā wāhi tari.
E kaweake ana mātou ki ngā whenua e 45 o te ao, ā, e whakahīhī ana mātou ki te whai i tētahi rārangi nui, e tipu haere ana hoki o ngā kiritaki, ngā hoa mahi me ngā kaituku i ngā whenua e 6.
E whakamahi ana tā mātou whare hangarau hou i ngā mahi karetao me ngā pokapū mīhini CNC hei whakanui ake i te hua, ka whakahokia te uara ki te kiritaki mā te whakaiti i ngā utu whakaputa.
✧ Te Ahunga Whakaputa
Mai i te tau 2006, kua paahitia e mātou te pūnaha whakahaere kounga ISO 9001:2015, ā, ka whakahaerehia e mātou te kounga mai i ngā pereti maitai taketake. Ina tukuna e tā mātou tīma hokohoko te ota ki te tīma whakaputa, ka tonoa anō hoki te tirotiro kounga mai i te pereti maitai taketake ki te ahunga whakamua o ngā hua whakamutunga. Mā tēnei ka tutuki i ā mātou hua ngā hiahia o ngā kiritaki.
I taua wā anō, i whiwhi katoa ā mātou hua i te whakaaetanga CE mai i te tau 2012, kia taea ai e mātou te kaweake ki te mākete o Europeam me te kore utu.
✧ Ngā Kaupapa o Mua








