Pūwhakatū Tūnga Whakarewa 600kg
✧ Kupu Whakataki
Ko te taputapu tūnga whakarewa 600kg he taputapu motuhake e whakamahia ana i roto i ngā mahi whakarewa hei whakanoho me te huri i ngā wāhanga mahi. He mea hanga hei whakahaere i ngā wāhanga mahi tae atu ki te 600 kirokaramu (kg) te taumaha, arā, 0.6 tāne ine, hei whakarato i te pumau me te nekehanga whakahaere i te wā o ngā mahi whakarewa.
Anei ētahi āhuatanga matua o tētahi pūwhakatū tūnga whakarewa 600kg:
Te Kaha Utaina: Ka taea e te taputapu tūnga te tautoko me te hurihuri i ngā wahi mahi me te taumaha mōrahi o te 600kg. Nā tēnei ka pai mō te whakahaere i ngā wahi mahi iti ki te rahi waenga i roto i ngā mahi whakarewa.
Mana Hurihanga: Kei roto i te tūnga whakarewa he pūnaha whakahaere e āhei ai ngā kaiwhakahaere ki te whakahaere i te tere me te ahunga hurihuri. Mā tēnei ka taea te whakahaere tika i te tūnga me te nekehanga o te mea mahi i te wā e whakarewahia ana.
Te Whakarite Tūnga: He maha ngā wā ka taea te whakarite i ngā kōwhiringa tūnga o te taputapu tūnga, pērā i te whakatītaha, te hurihuri, me te whakarite teitei. Mā ēnei whakaritenga ka taea te whakarite i te tūnga pai o te mea mahi, kia māmā ai te uru atu ki ngā hononga whakarewa, kia pai ake ai hoki te whai huatanga o te whakarewa.
Hanganga Pakari: Ko te tūnga he mea hanga ki ngā rauemi pakari hei whakarite i te pumau me te roa o te mahi. He mea hanga hei whakarato i tētahi tūāpapa haumaru mō ngā tukanga whakarewa, kia mau tonu ai te pūmau me te tū tika o te mea mahi.
Hoahoa Kiato: He kiato te rahi o te mīhini tūnga whakarewa 600kg, ā, he pai mō ngā wāhi mahi iti ake, mō ngā mahi rānei he iti te wāhi. Nā tōna hoahoa kiato ka ngāwari te nekeneke me te whakauru ki ngā whakaritenga whakarewa o nāianei.
Ko te mīhini tūnga whakarewa 600kg e whakamahia whānuitia ana i roto i ngā ahumahi maha, tae atu ki ngā toa hanga, te hanga motuka, me ngā mahi whakarewa mahi māmā ki waenga. Ka āwhina i te whakatutuki i te whakarewa tika me te whai hua mā te whakarato i te tūnga me te hurihanga whakahaere o ngā wahi mahi.
✧ Whakatakotoranga Matua
| Tauira | HBJ-06 |
| Te kaha o te hurihanga | 600kg te mōrahi |
| Te whānui o te tēpu | 1000 mm |
| Mōta hurihuri | 0.75 kw |
| Te tere hurihuri | 0.09-0.9 rpm |
| Mōta hurihuri | 0.75 kw |
| Te tere whakatītaha | 1.1 rpm |
| Koki whakatītaha | 0~90°/ 0~120°tohu |
| Te tawhiti tino rerekē | 150 mm |
| Te tawhiti mōrahi o te kaha ā-papatipu | 100 mm |
| Ngaohiko | 380V±10% 50Hz 3-Wāhanga |
| Pūnaha whakahaere | Taura mana mamao 8m |
| Ngā Kōwhiringa | Pūwero whakarewa |
| Tēpu whakapae | |
| Tūnga tuaka-3 |
✧ Waitohu Wāhanga Tāpui
Mō ngā pakihi o te ao, ka whakamahia e Weldsuccess ngā waitohu wāhanga tāpui rongonui katoa hei whakarite kia roa te ora o ngā mīhini hurihuri whakarewa. Ahakoa kua pakaru ngā wāhanga tāpui i muri i ngā tau maha, ka taea e te kaiwhakamahi te whakakapi i ngā wāhanga tāpui i te mākete o te rohe.
1. Nō te waitohu Damfoss te taputapu whakarerekē auau.
2. Nō te waitohu Invertek, ABB rānei te motuka.
3. Ko ngā huānga hiko he waitohu Schneider.
✧ Pūnaha Whakahaere
1. Pouaka whakahaere ringaringa me te whakaaturanga tere hurihuri, hurihuri whakamua, hurihuri whakamuri, hurihuri ake, hurihuri iho, rama hiko me ngā mahi aukati ohorere.
2. Kāpata hiko matua me te pana hiko, ngā Rama Hiko, te Whakaoho, ngā mahi Tautuhi Anō me ngā mahi Whakamutu Āwhati.
3. Te pēra waewae hei whakahaere i te ahunga hurihuri.
✧ Te Ahunga Whakaputa
Hei kaihanga, ka hangaia e mātou te taputapu tūnga whakarewa mai i ngā pereti maitai taketake mō te tapahi, te whakarewa, te maimoatanga miihini, te keri kōhao, te huihuinga, te peita me te whakamātautau whakamutunga.
Mā tēnei, ka whakahaerehia e mātou ngā tukanga whakaputa katoa i raro i tā mātou pūnaha whakahaere kounga ISO 9001:2015. Ā, ka whakarite hoki ka whiwhi ā mātou kiritaki i ngā hua kounga teitei.
✧ Ngā Kaupapa o Mua




